یکی از محصولاتی که جی‌پلاس به بازار عرضه کرده؛ یخچال‌ و ساید است. یکی از امکانات این یخچال‌ها، موتور اینورتر آن‌ها است که باعث می‌شود دما در تمام نقاط به صورت یکسان حفظ شود و گردش هوای مطلوب در یخچال در جریان باشد.

شرکت گلدیران به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌­های تولیدکننده‌ی لوازم‌خانگی نه‌تنها همگام با تکنولوژی روز دنیا قدم برمی‌­دارد؛ بلکه در مسیری در حرکت است که تلفیقی از نوآوری و نیازسنجی بازار است. یکی از محصولاتی که جی‌پلاس به بازار عرضه کرده است؛ یخچال‌ و ساید است. یکی از امکانات این یخچال‌ها، موتور اینورتر آن‌ها است که باعث می‌شود دما در تمام نقاط به صورت یکسان حفظ شود و گردش هوای مطلوب در یخچال در جریان باشد.

تفاوت کمپرسورهای معمولی و کمپرسورهای اینورتر

یخچال­‌های معمولی از کمپرسورهایی استفاده می­‌کنند که بر اساس ترموکوبل کار می‌­کنند؛ یا خاموش‌اند یا با حداکثر توان روشن هستند و همچنین تک ­سرعته محسوب می‌­شوند. اکثر کمپرسورهای معمولی طوری طراحی‌ شده‌اند که شرایط حداکثر بار را برای دماهای بالا در تابستان پشتیبانی می‌کنند و حتی در زمستان که دمای هوا پایین­تر است و یخچال به سرمای کمتری نیاز دارد طبق همان سازوکار اولیه خود عمل می­‌کنند. این ویژگی یخچال­‌های معمولی باعث افزایش مصرف انرژی می‌­شود. اگر به مصرف بهینه انرژی و حفاظت از سیاره زمین بی‌توجه باشیم؛ نمی­‌توانیم از مبالغ بالایی که در قبض‌­های برق‌مان می­‌بینیم به‌راحتی بگذریم. خبر خوب این‌که کمپرسورهای اینورتر سرعت موتور را در زمان‌هایی مثل زمستان که هوا خنک‌­تر است تغییر می‌دهند و از این طریق بیست تا چهل درصد در مصرف انرژی صرفه­‌جویی می‌­کنند. با موتور اینورتر می‌توان جریان متناوب با فرکانس دلخواه به موتور رساند و موتور را با سرعت دلخواه کنترل کرد.

پروسه کم‌وزیاد کردن دور موتور، مصرف انرژی و استهلاک بسیار کمتری نسبت به کمپرسورهای معمولی (قطع و وصل پیاپی) دارد. اینورتر به‌صورت کاملاً خودکار جریان برق را در حین راه‌اندازی به مقدار لازم افزایش و در حین کار به مقدار لازم کاهش می‌دهد، بنابراین به‌طورکلی هزینه برق مصرفی، کاهش چشم‌گیری خواهد داشت. موتورهای معمولی برای شروع به کار به زمان بیشتری نیاز دارند؛ اما تکنولوژی اینورتر یخچال‌ها، موتورهایی با سرعت‌های متغیر دارند که به‌تدریج شروع به کار می­‌کنند و هنگام شروع به کار نیاز به برق بسیار کمتری دارند.

موتورهای معمولی، ضریب قدرت یا توان بسیار پایینی دارند. یک موتور با تکنولوژی اینورتر، ضریب قدرتی نزدیک به یک دارد که باعث صرفه­‌جویی در مصرف برق و کم‌تر شدن هزینه­‌ها می‌­شود.

صرفه­‌جویی در مصرف انرژی و هزینه‌­ها

با این روش راه­‌اندازی موتور بدون هیچ‌گونه ضربه به قسمت‌های مکانیکی مثل کوپلینگ‌ و گیربکس‌ اتفاق می‌افتد و در نتیجه طول عمر مفید موتور و سایر قسمت‌های مکانیکی افزایش پیدا می‌­کند. کمپرسورهای اینورتر،هیچ­گاه خاموش نمی‌­شوند و فقط برای حفظ دمای یخچال با سرعت کمتری کار می­‌کنند. کمپرسورهای اینورتر، در طول ماه‌های گرم سال با حداکثر ظرفیت خودکار کار می‌کنند؛ ولی در طول ماه‌­های سرد سال که بار سرما کمتر است باقدرت و مصرف برق کمتری کار می­‌کند. یخچال­‌فریزرهایی که از تکنولوژی کمپرسور اینورتر،بهره­‌مند هستند صدای بسیار کمتری نسبت به یخچال­‌فریزرهای معمولی ایجاد می­‌کنند. شرکت گلدیران در یخچال‌­فریزرهای خود، موتور اینورتر را نصب کرده است که این نشان­‌دهنده کیفیت بسیار بالای این یخچال‌ها است.

 

پربازدیدترین مطالب اخیر
پیشنهاد سردبیر
256 کاراکتر باقی مانده